САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||
Бөлім атауы: |
Тарихи тұлғалар тағылымы. |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Тәкен Әлімқұлов «Қараой» әңгіме |
||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
8.Т3.Оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсіну |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді, күрделі сөздерді анықтайды. Тыңдалым дағдыларын дамытады. |
||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Күрделі сөздердің мағынасын түсінеді |
||||||||||||||||||||||
Дескрипторлар |
|
||||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер |
Лексикалық минимум: Қараой, ақырап, қарақұйрық, бала кез, ат шаптыру, өріс,үңгір Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар: менің ойымша, біріншіден, қорытындылай келе т.б. |
||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
Ашықтық. Өзгелердің пікірін құрметтейді. Пікір алмасуда өзара сыйластық танытады, құрмет көрсетеді. |
||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
тарих |
||||||||||||||||||||||
АКТ дағдылары |
Онлайн сөздік |
||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Тарихи тұлғалар тағылымы. Т.Әлімқұлов «Қараой» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
5мин |
Қызығушылығын ояту
Шашылған сөздердің сыңарларын тауып, күрделі сөз құрастырыңыздар.
(Қараторғай, ақсақал, ауыл-аймақ, бозбала, итмұрын)
Оқу мақсаттары, бағалау критерийлері және дескрипторларман таныстыру. |
Слайд 1 |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
7мин
10 мин
2мин
10 мин
3 мин |
Мағынаны тану Тыңдалымалды тапсырма топтық жұқмыс ОқушыларғаТ.Әлімқұлов «Қараой» әңгімесі туралы түсінік беріледі. «Сөздік гол» Тақтадан сөздер мен сөз тіркестері көрсетіледі. Оқушылар мұғалімнің көмегімен мағынасын түсінеді. Күрделі сөздерді ажыратады. Қараой - Қарақұйрық – Бала кез – Ат шаптыру - Өріс – Үңгір -
Топтар сағат тілімен «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша өзара бағалайды. «Қайран халқым» сөзіне синквейн құрастырады Мұғалімнің кері байланыс |
Слайд 2-3
Слайд 4
http://adebiportal.kz/kz/authors/view/1332
|
|||||||||||||||||||||