|
Мұғалімнің аты-жөні: Күні: |
||||
СЫНЫП: 8 |
Қатысқаноқушылар саны: |
Қатыспағаноқушылар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Тәкен Әлімқұлов –шебер жазушы. Ер бақыты – ел қолында
|
||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
8.7.2.1 - шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну. 8.7.2.3 - оқыған/ аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу. |
||||
Сабақ мақсаты і:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: қазақ халқының тәуелсіздік жолындағы ерлік күресімен,қол жеткен жетістіктерімен таныстыру. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Күрделі сөздердің мағынасын түсінеді Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||
Бағалау критерийі |
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тақырыпқа қатысты тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді,құқықтыққақатысты жаңа сөздерді сөйлесім барысында тиімді қолдана алады.қатынас құра алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырыпқа қатысты қысқа сөйлемдерді қолдану арқылы ақпарат бере алады, жасөспірімдік кзеңдерге қатысты жаңа сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды, достар ымен сөйлеседі. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақы ыптың мазмұны бойынша жаңа заттық, сапалық атауларды қатыстырып сөйлемдер алады, тақырып аясында тілдік қарым-қатынас жасайды |
||||
Тілдік міндеттер |
Менің ойымша, өйткені, қорытындылай келе, біріншіден, хан, көсем, қолбасшы, үлес қосу, халық қамын ойлау т.б. |
||||
АКТ дағдылары |
Онлайн сөздіктер |
||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Махамбеттің тарихта алар орны. |
||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін өзі тану, құық |
||||
Алдыңғы оқу |
Менің ана тілім-қазақ тілі |
||||
Сабақтың жоспары |
|||||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Бағалау түрлері |
|||
Басталуы 5 минут |
Сәлемдесу. Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй тапсырмасын тексеру |
1-топ: «Бақыт» вагоны 2-топ: «Сүйіспеншілік» вагоны 3-топ: «Жарқын билету. |
|||
Жаңа білім 10 минут
|
«Жариялау» әдісі Жаңа сөздер Ұлт өкілдері-представители национальности байырғы-коренной тұлға-личность қайырымды-благородный,доброжелательный қонақжай-гостеприимный ынтымақты-дружно толеранттылы-толерантный 1 -топ.үш бұрыш тапсырма 1.Тарихи тұлғаларды жазу 2 -топ.төрт бұрыштапсырма 1.Халық каһармандарды тауып кластер толтыру 3 -топ.бес бұрыштапсырма 1.Әл-Фарабидің халық туралы сөзін аудару 4-топ.дөңгелектапсырма 1.Біздің ел қандай ел?Монолог.
|
Оқулық, мәтіндер. |
|||
Ортасы 10 минут
|
. Ойын "Мың бір мақал" Ойынның шарты :қазақ ауыз әдебиетінің бір түрі-мақал-мәтелдердің алғашқы сыңары айтылады,екінші сыңарын табу керек. 1.Туған жердей жер болмас, ... 2.Ынтымақ түбі- ... 3.Ел-елдің бәрі жақсы, ... 4.Бірлік түбі-береке, ...
|
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
|||
Сергіту сәті 2 минут |
«Қыдырып қайтайық!» би билеу
|
Оқушылар би билеп сергіп қалады. |
|||
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Бес жолды өлең 1. Бір зат есім 2. Екі сын есім 3. Үш етістік 4. Мағыналы сөйлем (қанатты сөз, мақал алуға болады) 5. Тақырыпты айқындайтын сөзге синоним сөздер.
|
Кестені толтыру |
|||
Бағалау
5 минут Кері байланыс 3 минут |
«Білім қоржыны» кері байланыс Бағалау. Оқушылар алдарындағы бағалау парақшаларындағы бағалардан қорытынды баға шығарады. Сабақ барысындағы басқа тапсырмалар бойынша әр жұмыс бағаланып отырды. Рефлексия.
Болашақта осы ережені қалай қолданар едіңіз |
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. |
|||
|