"Ақмола облысы білім басқармасының Егіндікөл ауданы бойынша білім бөлімі Егіндікөл ауылының №2 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа №2 села Егиндыколь отдела образования по Егиндыкольскому району управления образования Акмолинской области" 

СоцСети

     

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Тәуелсіздікті аңсаған тарландар

21.05.2020

 

САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті

Мектеп:

Күні:  

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім атауы:

Махамбет Өтемісұлы

Сабақтың тақырыбы

Тәуелсіздікті аңсаған тарландар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.2.1.1  - тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрау;

Сабақтың мақсаттары

Шығармадағы көркемдегіш құралдарды орынды қолдана білу

Бағалау критерийлері

  • Көркемдегіш құралдарды анықтайды
  • Өз мәтінінде орынды қолданады

Дескрипторлар

  • Тұрақты тіркестер,көркем сөздерді анықтайды
  • Монолог құрастырып айтады
  • Көркем сөздерді қолданады

Құндылықтар

Тарихты құрметтеу,тарихи тұлғаларды білу

Пәнаралық байланыс

Тарих

АКТ дағдылары

Интербелсенді тақта

Осыған дейін меңгерілген білім

-

Тілдік міндеттер

Менің ойымша,құндылық,тарихи құндылық,тарихи тұлға

 

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

 

12 мин

Қызығушылықты ояту. Оқушыларға Махамбет туралы фильм үзіндісін көрсету.

 

Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийімен таныстыру.

 

Сабақтың ортасы

 

 

15 мин

 

 

 

 

 

15 мин

1-тапсырма

Шығармадан көркемдегіш құралдар мен тұрақты тіркестерді анықтаңыз.

Көркмедегіш құралдар

Тұрақты тіркестер

 

 

 

 

 

 

 

2-тапсырма.

Оқушылар  тапсырманы оқу арщқылы оны талдайды

  Тарихқа көз жүгіртсек, қазақ – нағыз батыр халық екенін мойндайсың.Жүгі нарда , қазаны теңде болып, көшіп -қонып өмір сүрген ата-бабаларымыз үш нәрсені бойтұмардай сақтап қадірлеген.  Ол ел мен жер және ана тілі. Қандай халық болмасын осы үшеуінсіз егемен ел екенін дәлелдей алмайсың. Ал енді біз халқымыздың сан ғасырлар күресіп армандап жеткен Тәуелсіздік жолын жырлайық.

3-тапсырма.

Әңгімеден  әдеби көркемдегіш құралдарды теріп, кестені толтырыңыз. Жұптық жұмыс.

Адамның мінезін, портретін суреттеген көркемдегіш құралдар

Табиғатты, мекенді сипаттаған әдеби көркемдегіш құралдар

Кейіпкер сөзі:

Даналық ойлар, нақыл сөздер

 

 

 

 

 

 

Жұптар өзара бір-бірінің жұмысын  тексеріп, «2 жұлдыз, 1 тілекпен» бағалайды.

Сұрақтар

  •  
  • Көркемдегіш құралдарға байшығармақай жанрға жатады деп ойлайсыңдар?
  • Әңгіме жанры туралы не білесіңдер?

 

Әңгіме сөзіне «синквейн» құрастыру.

1 сөз

2 сын есім

3 етістік

1 сөйлем

Тақырыпқа синонимдес сөз

Бағалау: Мұғалімнің бақылауы мен кері байланысы

 

Сабақтың соңы

 2 мин

 

 

Кері байланыс: Не білдім?

Не білгім келеді?

Үйге тапсырма:Шығарманы толық оқып келу.

 

           

 

 



Добавить комментарий



Включить данные в подпись
Жаңартылған күні: 21.05.2020 16:30
Құрылған күні: 21.05.2020 16:30

Текст